کالیبراسیون HPLC

چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

کالیبراسیون کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا ( HPLC )

با توجه به مکانیسم کار، چند جزیی بودن دستگاه های کروماتوگرافی و تاثیر پذیری بسیار زیاد صحت نتایج از عملکرد صحیح دستگاه و بر خلاف سایر دستگاه های آزمایشگاهی، فرایند کالیبراسیون HPLC  تخصصی و زمانبر بوده و مستلزم تسلط کامل به ماهیت و طرز کار دستگاه می باشد. از اینرو برای کالیبراسیون این دستگاه ها باید تمام اجزای سیستم و با یک فرایند استاندارد انجام شود.

 

 

کالیبراسیون دستگاه HPLC در شرکت آرمان شیمی سنج بر اساس دستورالعمل اختصاصی شرکت انجام می گیرد این دستورالعمل منطبق بر استانداردها و دستورالعمل های مراجع معتبری مانند EDQM ، FDA، WHO، UKAS، و همچنین دستورالعمل های GMP بوده و کلیه الزامات مورد نیاز مراجع نام برده همچنین سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد، مرکز ملی تایید صلاحیت و کلیه سازمان های نظارتی را پوشش می دهد.

 

 

کالیبراسیون با استفاده از مواد مرجع ( RM) و مواد مرجع گواهی دار (CRM) بنا به درخواست مشتری انجام می گیرد.

 

در فرایند کالیبراسیون HPLC صحت عملکرد اجزای مختلف دستگاه شامل پمپ، اینجکتور، آون و آشکار ساز بررسی می گردد.

 

مراحل چهارگانه راهکار کالیبراسیون آرمان شیمی سنج

1-مشاوره

در این مرحله  با توجه به درخواست مشتری مشاوره لازم در خصوص نوع کالیبراسیون و تست های مورد نیاز و همچنین اطلاعات اولیه ای در باره  شیوه کار و پارامتر های مورد بررسی ارائه می گردد.

2- همگام سازی

با توجه به اطلاعات دریافتی از مرحله قبل، پروسه کالیبراسیون و الزامات آن به مشتری اعلام می گردد.

3- اجرا

در این مرحله کالیبراسیون در محل انجام شده و اطلاعات خام به دست آمده جهت مستند سازی و ارائه گواهینامه کالیبراسیون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و گواهینامه کالیبراسیون مختص هر دستگاه صادر می گردد.

4- پشتیبانی وارائه راهکار

پس از اتمام کالیبراسیون، کلیه مشتریان به مدت یک سال از پشتیبانی فنی شرکت برخوردار می باشند که شامل پاسخگویی به سوالات فنی درباره دستگاه، شیوه نگهداری دستگاه، انتخاب ستون وتجهیزات جانبی مورد نیاز، ارائه راهکار در توسعه متد، پاسخ به سوالات در جلسات ممیزی و ارائه روش کنترل میانی و ... می باشد.

 

در صورت فوری بودن نیاز مشتری این شرکت آمادگی دارد کل پروسه اعلام نیاز تا رسیدن گواهینامه به دست مشتری را در مدت 4روز کاری به انجام برساند.

 

 

 


| + -